Zarejestruj
Dziś jest: Niedziela 18 marca 2018r. Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

Strzegom
Dodanie dnia: 13-02-2017, 08:31
Trwają zapisy do Sekcji Judo
Komentarze: ( 0 )
Autor artykułu:Autor zdjęcia:

Nowo powstała sekcja judo w Strzegomiu ogłasza zapisy dzieci i młodzieży. Treningi prowadzi trener z 2 stopniem DAN i ponad trzydziestoletnim stażem trenerskim Andrzej Rozwałka, a pomagają mu młodzi Mistrzowie Polski. - Nasze dzieci stają na podium Mistrzostw i Pucharów Polski i innych zawodów dla dzieci i młodzieży – informują organizatorzy. - Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od  godz.16.00 do 17.30 – dodają.

-  Na naszych zajęciach dzieci nie mają czasu się nudzić. Początkowe  treningi to głównie  ćwiczenia ogólnorozwojowe. Bazują one na podstawowych elementach z zakresu judo i gimnastyki. Wykorzystywane przez trenerów gry i zabawy ruchowe mają na celu przygotowanie dzieci do podjęcia treningu judo. Już po kilku treningach rodzice widzą pozytywne efekty. Mata do judo, na której trenują jest sprężysta, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Podczas zajęć oprócz zabawy dzieci uczą się podstawowych elementów judo, głównie techniki padów. Uczymy jak ułożyć ciało, czy jak chronić głowę podczas upadków. Ale treningi to przede wszystkim ogromna liczba ćwiczeń ogólnorozwojowych pobudzających wszystkie partie mięśni. Duża część zabaw z czołganiem, pełzaniem wpływa na wzmocnienie wszystkich mięśni szkieletowych, które są odpowiedzialne za prawidłową sylwetkę. Judo to rozwój równomierny, a w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym to najlepsza gimnastyka korekcyjna. Od pierwszych treningów równolegle z nauką padów uczymy dzieci podstawowych elementów z gimnastyki: przewroty, przerzuty, stania na głowie mostki itp. Kolejny etap to poznanie najprostszych elementów związanych z walką w parterze. Poza umiejętnościami technicznymi oraz przygotowaniem sprawnościowym dużą wagę przywiązujemy do kształtowania strony psychicznej. Takie cechy jak: wiara w osiągnięcie sukcesu, nieustępliwość w dążeniu do celu, cierpliwość, poczucie obowiązku to cechy charakteryzujące adeptów judo. Zajęcia w grupach początkujących judo są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportu, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jak wspaniale bawią się dzieci mogą osądzić rodzice, którym ogromną frajdę sprawia obserwowanie zajęć oraz dzieci na zawodach – dodają organizatorzy.

 Komentarze
1       Następna


Dodaj komentarz

Imię:
Adres e-mail:
Przepisz kod ( 67970 ): Pozostalo znakow:
Treść:


Zobacz więcej artykułów

Felietonem po łapkach
Równość i godność według wybrańców narodu
Nie żebym miała coś przeciwko posłom i senatorom, bo nie mnie oceniać postępy realizacji wielkich wizji Polski zawartych w programach wyborczych. Ale jak słyszę o tym, co to oni nie robią by wszystkim żyło się lepiej, to nóż mi się w ograbionej kieszeni otwiera.  Co miesiąc fiskus prz...   Czytaj dalej
Zobacz więcej wpisów

Sonda - zagłosuj!
Czy radny może zrezygnować z mandatu wbrew woli wyborców?
1. Tak
2. Nie
3. Nie mam zdania
Zobacz wyniki sondy
 
Komentarze
Najczęściej czytane
Dziś Tydzień Miesiąc

  • Strona główna   |   Strzegom   |   Powiat   |   Regulamin   |   Redakcja   |   Ważne telefony   |    Kontakt