Zarejestruj
Dziś jest: Sobota 24 lutego 2018r. Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strzegom
Dodanie dnia: 27-07-2017, 09:25
Stare przedszkole po przeprowadzce, budowa nowego tuż, tuż
Komentarze: ( 2 )
Autor artykułu: Strzegomiak.pl/UMAutor zdjęcia: UM

Niebawem ruszą prace przy budowie nowego przedszkola w Strzegomiu. Tymczasem budynek po byłym Publicznym Przedszkolu nr 4 został już uprzątnięty. – Adres przy ul. Kościuszki 51 to już historia. Tam placówka powstała ponad 30 lat temu i była zaprojektowana na 10 lat działalności, a  służyła wielu pokoleniom naszych wychowanków. To był dobry i szczęśliwy czas zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pracowników przedszkola – mówi Krystyna Szałecka, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 4 w Strzegomiu.

Od 1 września 2017 r. adres nowej siedziby Publicznego Przedszkola nr 4 to ulica Jeleniogórska 19 w Strzegomiu. Nowo wybudowane przedszkole będzie miało powierzchnię użytkową ponad 1900 m kw. W tej przestrzeni znajdzie się m.in. sześć sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. trzy place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody „ptasi” i „motyli”. Planowane zakończenie inwestycji to koniec 2018 roku.

Na budowę nowego obiektu gmina Strzegom pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł ze środków unijnych powierzonych Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020.

- Za pomoc w przeprowadzce dotychczasowej placówki dziękuję: Bogumile i Stanisławowi Skórom, Barbarze Ganowskiej, Danielowi Stępniakowi, Zbigniewowi i Jakubowi Fudali – dodaje dyrektor PP nr 4.Galeria
Komentarze
doqwert
2017-07-28 06-59-26

Wybrano projekt biura Archimmodicus Ul. Kluczborska 13 C/233 lok. 1A 50-323 Wrocław

37 5

qwert
2017-07-27 20-02-44

A kto jest projektantem nowego przedszkola? Można znaleźć gdzieś info na ten temat?

36 7

1       Następna


Dodaj komentarz

Imię:
Adres e-mail:
Przepisz kod ( 10718 ): Pozostalo znakow:
Treść:


Zobacz więcej artykułów

Felietonem po łapkach
Równość i godność według wybrańców narodu
Nie żebym miała coś przeciwko posłom i senatorom, bo nie mnie oceniać postępy realizacji wielkich wizji Polski zawartych w programach wyborczych. Ale jak słyszę o tym, co to oni nie robią by wszystkim żyło się lepiej, to nóż mi się w ograbionej kieszeni otwiera.  Co miesiąc fiskus prz...   Czytaj dalej
Zobacz więcej wpisów

Sonda - zagłosuj!
Czy radny może zrezygnować z mandatu wbrew woli wyborców?
1. Tak
2. Nie
3. Nie mam zdania
Zobacz wyniki sondy
 
Komentarze
Najczęściej czytane
Dziś Tydzień Miesiąc

  • Strona główna   |   Strzegom   |   Powiat   |   Regulamin   |   Redakcja   |   Ważne telefony   |    Kontakt