Zarejestruj
Dziś jest: Sobota 24 lutego 2018r. Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strzegom
Dodanie dnia: 02-08-2017, 12:23
Upały nie odpuszczają
Komentarze: ( 0 )
Autor artykułu: Strzegomiak.plAutor zdjęcia: -

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzegają, że  upały nie odpuszczą do końca tygodnia. W tym czasie lekarze przypominają o piciu dużej ilości wody, unikania słońca w godzinach szczytu oraz noszeniu nakrycia głowy. Policjanci natomiast ostrzegają przed kąpaniem się w tzw. dzikich kąpieliskach. Będą one kontrolowane, a ich użytkownicy będą karani mandatami w wysokości 250 zł.

Najważniejsze, by ogra­ni­czyć prze­by­wa­nie na słońcu w godz. między 10.00 a 16.00 gdy temperatura powietrza osiąga 30 st. C, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu. Wychodząc na zewnątrz nie można zapominać o nakryciu głowy. Osoby, które w czasie upałów odczują ból, zawroty głowy, osłabienie, nudności, wymioty, skurcze mięśni (zwłaszcza brzucha i nóg) powinny zgłosić się do lekarza.

Podczas przebywania nad wodą warto pamiętać, że nie wolno wcho­dzić do wody zaraz po opa­la­niu się. Niż­sza tem­pe­ra­tura wody może wywo­łać przy­kurcze albo utratę przy­tom­no­ści, co może stać się przy­czyną uto­nię­cia.

- Kolejny raz przypominamy, że nie wolno korzystać z niestrzeżo­nych akwenów, gdzie kąpanie jest zagrożone karą grzywny 250 zł – mówi Piotr Galicki, komendant Komisariatu Policji w Strzegomiu. – Przez cały okres upałów nasi policjanci kontrolują tzw. dzikie kąpieliska m.in. w Kostrzy, Rusku czy przy wylocie do Jaroszowa. To niebezpieczne miejsca, by więc nie dopuścić do tragedii warto wybrać się na strzegomskie baseny- są one o wiele tańsze i bezpieczniejsze – dodaje.

Nie zapo­mi­najmy też o zwierzętach, dla których upały są jeszcze bardziej uciążliwe niż dla ludzi. Każdy zwierzak powinien mieć dostęp do zimnej wody oraz legowiska w cieniu.

 Komentarze
1       Następna


Dodaj komentarz

Imię:
Adres e-mail:
Przepisz kod ( 82065 ): Pozostalo znakow:
Treść:


Zobacz więcej artykułów

Felietonem po łapkach
Równość i godność według wybrańców narodu
Nie żebym miała coś przeciwko posłom i senatorom, bo nie mnie oceniać postępy realizacji wielkich wizji Polski zawartych w programach wyborczych. Ale jak słyszę o tym, co to oni nie robią by wszystkim żyło się lepiej, to nóż mi się w ograbionej kieszeni otwiera.  Co miesiąc fiskus prz...   Czytaj dalej
Zobacz więcej wpisów

Sonda - zagłosuj!
Czy radny może zrezygnować z mandatu wbrew woli wyborców?
1. Tak
2. Nie
3. Nie mam zdania
Zobacz wyniki sondy
 
Komentarze
Najczęściej czytane
Dziś Tydzień Miesiąc

  • Strona główna   |   Strzegom   |   Powiat   |   Regulamin   |   Redakcja   |   Ważne telefony   |    Kontakt