Zarejestruj
Dziś jest: Sobota 24 lutego 2018r. Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strzegom
Dodanie dnia: 03-08-2017, 12:37
Rekordowa liczba zgłoszeń do udziału w Mistrzostwach Europy w WKKW
Komentarze: ( 2 )
Autor artykułu: OrganizatorzyAutor zdjęcia: Organizatorzy

Jeźdźcy w barwach 19 krajów zostali zgłoszeni do startu w Mistrzostwach Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, które już za dwa tygodnie odbędą się w Strzegomiu na Dolnym Śląsku. Narodowe Federacje Jeździeckie wstępnie nominowały 133 osoby. Finalna lista zawodników zostanie ogłoszona 13 sierpnia br. Ostatecznie do walki o tytuł mistrza Europy stanie maksymalnie 80 zawodników oraz 15 teamów narodowych.

Polskę będzie reprezentować pięć par: Paweł Spisak na Banderasie, Mariusz Kleniuk na Winonie, Mateusz Kiempa na Grand Supreme, Michał Knap na Bobie the Builder oraz Paweł Warszawski na Fuksji.

Na liście znalazło się wiele gwiazd światowego jeździectwa, m.in. Niemiec Michael Jung, aktualny mistrz Europy i numer jeden w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Ośmiokrotnie, nieprzerwanie wygrywał medale w kategorii indywidualnej. Jest jedynym zawodnikiem, który posiadał jednocześnie tytuł mistrza Europy, mistrza świata i mistrza olimpijskiego.

O Thomasie Carlile, który będąc członkiem francuskiej ekipy, zdobył brązowy medal w kategorii drużynowej podczas poprzednich mistrzostw Europy w Blair Castle, mówi się, że ma szansę przerwać dobrą passę Michaela Junga.

Jedną z najbardziej doświadczonych amazonek zgłoszoną do udziału w mistrzostwach jest Kristina Cook z Wielkiej Brytanii. Kristina od 24 lat jest członkiem brytyjskiej reprezentacji, a tegoroczne mistrzostwa będą ósmymi w jej karierze. Jest mistrzynią Europy z 2009 roku i potrójną medalistką olimpijską.

Pochodząca z Niemiec Ingrid Klimke jest jedną z najbardziej popularnych zawodniczek w dyscyplinie WKKW. 49-letnia amazonka ma na koncie trzy olimpijskie medale w klasyfikacji drużynowej, dwa złote medale drużynowe zdobyte podczas mistrzostw świata oraz trzy złote medale drużynowe mistrzostw Europy.

Najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem jest Paweł Spisak. Czterokrotnie brał udział w igrzyskach olimpijskich, łącznie z ubiegłoroczną olimpiadą w Rio, podczas której dosiadał konia polskiej hodowli, Banderasa. Na Banderasie wystartuje również w Strzegomiu. Będą to czwarte mistrzostwa Europy w jego karierze.

Walka o medale rozegra się w dniach 17-20 sierpnia na hipodromie w Morawie koło Strzegomiu. Dyscyplina WKKW, nazywana również jeździeckim triatlonem, to najbardziej wszechstronna konkurencja jeździecka. Zawody rozpoczyna próba ujeżdżenia, po niej następuje cross, czyli bieg z przeszkodami w pełnym galopie - najbardziej widowiskowa próba. Zawody kończy konkurs skoków przez przeszkody.

Poza emocjami sportowymi na widzów w Strzegomiu czekają efektowne akrobacje kaskaderskie, pokazy hodowlane, koncerty gwiazd oraz bogata strefa wystawców.Komentarze
Blondyna
2017-08-03 21-03-46

Kto się tak zesrał w tym Strzegomiu?

34 7

Esteta
2017-08-03 13-34-41

Dziwię się , że PT Rządzący naszą Gminą zamiast odbudować niszczejące zabytkowe zabudowania dworskie w Kostrzy, zajmuje się organizowaniem i sponsorowaniem brutalnego ,nieludzkiego katowania koni. Jeszcze w dodatku zamyka drogę...

41 8

1       Następna


Dodaj komentarz

Imię:
Adres e-mail:
Przepisz kod ( 55888 ): Pozostalo znakow:
Treść:


Zobacz więcej artykułów

Felietonem po łapkach
Równość i godność według wybrańców narodu
Nie żebym miała coś przeciwko posłom i senatorom, bo nie mnie oceniać postępy realizacji wielkich wizji Polski zawartych w programach wyborczych. Ale jak słyszę o tym, co to oni nie robią by wszystkim żyło się lepiej, to nóż mi się w ograbionej kieszeni otwiera.  Co miesiąc fiskus prz...   Czytaj dalej
Zobacz więcej wpisów

Sonda - zagłosuj!
Czy radny może zrezygnować z mandatu wbrew woli wyborców?
1. Tak
2. Nie
3. Nie mam zdania
Zobacz wyniki sondy
 
Komentarze
Najczęściej czytane
Dziś Tydzień Miesiąc

  • Strona główna   |   Strzegom   |   Powiat   |   Regulamin   |   Redakcja   |   Ważne telefony   |    Kontakt