Zarejestruj
Dziś jest: Niedziela 25 lutego 2018r. Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strzegom
Dodanie dnia: 07-08-2017, 05:27
Chodnik i droga rowerowa m.in. do McDonald’s
Komentarze: ( 14 )
Autor artykułu: UMAutor zdjęcia: UM

Trwa budowa ścieżki rowerowej oraz przebudowa ciągów pieszych wzdłuż Alei Wojska Polskiego w Strzegomiu. Inwestycję do końca lipca 2018 roku wykona wyłonione w drodze przetargu Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Wartość zadania to 2 mln 142 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie około 1 mln 269 tys. zł.

- Przypomnijmy, że 26 kwietnia 2017 r. gmina Strzegom podpisała umowę z Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej na realizację tego przedsięwzięcia. Całkowita wartość projektu według umowy 2 141 788,09 zł. Dofinansowanie w wysokości nie więcej niż  68% wydatków kwalifikowanych w kwocie nieprzekraczającej 1 268 532,88 zł. Natomiast 6 lipca 2017 r. została zawarta umowa z wykonawcą, wyłonionym w trybie przetargu nieograniczonego, Świdnickim Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów na realizację tego przedsięwzięcia – wyjaśnia Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.  

Wybudowana zostanie dwukierunkowa droga rowerowa, chodnik, pojawi się energooszczędne oświetlenie (14 lamp), zatoka autobusowa i wiata przystankowa. Dzięki realizacji projektu jeszcze w 2017 roku powstanie bezpieczny oświetlony ciąg pieszo-rowerowy od torów kolejowych w kierunku nowo powstałego centrum handlowego na obrzeżach miasta  W połączeniu z powstałą w ramach polsko-czeskiego projektu „Szlak Kamienia” Aleją Rzeźb trwale odmieni się wizerunek Alei Wojska Polskiego, czyniąc z niej zarówno jedyną tego rodzaju atrakcję turystyczną na Dolnym Śląsku, jak i przyjazną oraz bezpieczną przestrzeń codziennie użytkowaną przez mieszkańców miasta. Inwestycja zostanie ukończona do końca lipca 2018 r.

- Liczymy również na rezygnację przez część mieszkańców z poruszania się samochodami na rzecz komunikacji rowerowej, ponieważ ścieżka będzie przebiegać blisko dużego osiedla, terenów sportowo-rekreacyjnych, dworca autobusowego i kolejowego – podkreśla burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Zadanie pod nazwą ,,Ograniczenie indywidualnego ruchu zmotoryzowanego w centrum miasta poprzez budowę ścieżki rowerowej oraz przebudowę ciągów pieszych wzdłuż Alei Wojska Polskiego w Strzegomiu” jest dofinansowane w ramach Osi Priorytetowej nr 3 ,,Gospodarka niskoemisyjna”, Działania nr 3.4 ,,Wdrażanie strategii niskoemisyjnych”, Poddziałania nr 3.4.4 ,,Wdrażanie strategii niskoemisyjnych – ZIT AW”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.Galeria
Komentarze
Poprzednia    1       Następna


Dodaj komentarz

Imię:
Adres e-mail:
Przepisz kod ( 56828 ): Pozostalo znakow:
Treść:


Zobacz więcej artykułów

Felietonem po łapkach
Równość i godność według wybrańców narodu
Nie żebym miała coś przeciwko posłom i senatorom, bo nie mnie oceniać postępy realizacji wielkich wizji Polski zawartych w programach wyborczych. Ale jak słyszę o tym, co to oni nie robią by wszystkim żyło się lepiej, to nóż mi się w ograbionej kieszeni otwiera.  Co miesiąc fiskus prz...   Czytaj dalej
Zobacz więcej wpisów

Sonda - zagłosuj!
Czy radny może zrezygnować z mandatu wbrew woli wyborców?
1. Tak
2. Nie
3. Nie mam zdania
Zobacz wyniki sondy
 
Komentarze
Najczęściej czytane
Dziś Tydzień Miesiąc

  • Strona główna   |   Strzegom   |   Powiat   |   Regulamin   |   Redakcja   |   Ważne telefony   |    Kontakt