Zarejestruj
Dziś jest: Wtorek 24 kwietnia 2018r. Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strzegom
Dodanie dnia: 07-08-2017, 05:35
Nagroda dla naszego Profesora
Komentarze: ( 0 )
Autor artykułu: UMAutor zdjęcia: Archiwum

Honorowy Obywatel Strzegomia, profesor Stanisław Nicieja otrzymał Śląską Nagrodę Kulturalną Landu Dolnej Saksonii. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia oraz wkład w promowanie kultury Śląska. 

Niemiecko-polskie jury przyznało nagrodę prof. Stanisławowi Niciei – historykowi i pisarzowi, pochodzącemu ze Strzegomia, mieszkającemu w Opolu, za szczególne zasługi w zakresie utrzymywania, rozwoju i propagowania śląskiego dorobku kulturalnego, za walory literackie jego licznych książek, za ratowanie śląskich zabytków materialnych i długoletnie kierowanie Uniwersytetem Opolskim, któremu nadał piękny kształt artystyczny i znaczącą rangę w utrzymywaniu relacji polsko-niemieckich.

Wręczenie nagrody będzie miało miejsce 12 sierpnia 2017 roku w Osnabrück w Saksonii. Dotychczasowymi laureatami tej nagrody z polskich artystów byli m.in. Tadeusz Różewicz, Wojciech Kilar, Mikołaj Górecki, Jan Jakub Kolski, Franciszek Pieczka, Jan Miodek, Olga Tokarczuk i Ewa Michnik.
 

 Komentarze
1       Następna


Dodaj komentarz

Imię:
Adres e-mail:
Przepisz kod ( 69476 ): Pozostalo znakow:
Treść:


Zobacz więcej artykułów

Felietonem po łapkach
Równość i godność według wybrańców narodu
Nie żebym miała coś przeciwko posłom i senatorom, bo nie mnie oceniać postępy realizacji wielkich wizji Polski zawartych w programach wyborczych. Ale jak słyszę o tym, co to oni nie robią by wszystkim żyło się lepiej, to nóż mi się w ograbionej kieszeni otwiera.  Co miesiąc fiskus prz...   Czytaj dalej
Zobacz więcej wpisów

Sonda - zagłosuj!
Czy radny może zrezygnować z mandatu wbrew woli wyborców?
1. Tak
2. Nie
3. Nie mam zdania
Zobacz wyniki sondy
 
Komentarze
Najczęściej czytane
Dziś Tydzień Miesiąc

  • Strona główna   |   Strzegom   |   Powiat   |   Regulamin   |   Redakcja   |   Ważne telefony   |    Kontakt