Zarejestruj
Dziś jest: Sobota 24 lutego 2018r. Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strzegom
Dodanie dnia: 11-08-2017, 13:27
Festiwal rozpoczęty. Dzisiejszy koncert przeniesiony do SCK
Komentarze: ( 8 )
Autor artykułu: OrgAutor zdjęcia: Org

Wczoraj (10.08) na strzegomskim Rynku został zainaugurowany 26. Międzynarodowy Festiwal Folkloru! Natomiast dzisiejszy koncert kapel (11 sierpnia 2017r.) o godz. 21.00, ze względu na złą pogodę, odbędzie się w Sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury przy ul. I.J.Paderewskiego 36, a nie jak pierwotnie planowano - w parku.

Wczoraj festiwal otworzyli burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury Bożena Bojanowska-Czuk. Nie zabrakło także członków polskiej sekcji CIOFF.

Na festiwalowej scenie zaprezentowały się zespoły z Meksyku, Tajlandii, Chin, Kraju Basków, Słowacji, zespół tańca i pieśni „Katowice”, kapela góralska „Popieronie” oraz zespół folklorystyczny „Kostrzanie”. Było kolorowo, energetycznie, żywiołowo. Publiczność bawiła się doskonale i tańczyła wraz z zespołami. Piątkowy koncert był zaledwie przedsmakiem festiwalowych emocji.

- Zapowiadało się burzowo… i burza oczywiście była, ale oklasków dla dziewięciu zespołów prezentujących się na scenie festiwalowej. Barwne stroje, muzyka z różnych zakątków świata i jedyna w swoim rodzaju atmosfera festiwalowa. Piątek to kolejny dzień festiwalowy i prezentacje kapel goszczących na festiwalu. Dodatkowo wystąpi 14-sto osobowa kapela z Rosji – informują organizatorzy.

Dzisiaj w imieniu organizatorów zapraszamy na godzinę 21.00 do sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury.Galeria
Komentarze
Poprzednia    1       Następna


Dodaj komentarz

Imię:
Adres e-mail:
Przepisz kod ( 39558 ): Pozostalo znakow:
Treść:


Zobacz więcej artykułów

Felietonem po łapkach
Równość i godność według wybrańców narodu
Nie żebym miała coś przeciwko posłom i senatorom, bo nie mnie oceniać postępy realizacji wielkich wizji Polski zawartych w programach wyborczych. Ale jak słyszę o tym, co to oni nie robią by wszystkim żyło się lepiej, to nóż mi się w ograbionej kieszeni otwiera.  Co miesiąc fiskus prz...   Czytaj dalej
Zobacz więcej wpisów

Sonda - zagłosuj!
Czy radny może zrezygnować z mandatu wbrew woli wyborców?
1. Tak
2. Nie
3. Nie mam zdania
Zobacz wyniki sondy
 
Komentarze
Najczęściej czytane
Dziś Tydzień Miesiąc

  • Strona główna   |   Strzegom   |   Powiat   |   Regulamin   |   Redakcja   |   Ważne telefony   |    Kontakt